Adenoom rinnas 18.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Käisin Hiiu Onkoloogias rinnakontrollis, sest rind piltlikult öeldes põles. Arst ütles, et mul on adenoom ja tahtis toru ära panna, aga mina küsisin et mis see endaga kaasa toob. Suvalise vastuse peale ei osanud ma midagi öelda ega arvata. Ilmselt käib seal töö konveieri peal. Nimelt ei saanud ma korralikku vastust oma küsimusele, kas teise lapse soetamise peale võib mõelda. Üks laps on, teise plaan oli juba eelmisel aastal, aga siis ilmnes rinna probleem. Arst ütles nii muuseas, et nemad mingit "ei" ega "ja" ei ütle. Uus kontroll paluti kinni panna ja siis selgub mis edasi saab. Kui suuremaks läheb, siis on lõikus. Mida teha, kas lapse plaanimine tuleb jälle edasi lükata ? Kas rasedus võib adenoomi pahaloomuliseks ajada (praegu healoomuline)?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Rinnanäärme fibroadenoom on kõige sagedamini esinev rinnanäärme healoomuline kasvaja, mida esineb just noortel naistel. Võite planeerida rasedust , sest sellega ei kaasne mingeid riske, s.t. et rasedus ei põhjusta adenoomi muutumist halvaloomuliseks kasvajaks.
Soovitan siiski jääda jälgimisele ja perioodilislt käia rinnanäärme uuringutel.