MÜOOM+OPERATSIOON 31.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Pöördun Teie poole murega.
2004.a veebr. oli müoom kolme ja nelja sm suurune arst ütles, et kui menses ära jääb kaob ka müoom iseenesest. Nüüd aga 2005.a. jaan olid mõõdud juba 8,0 ja 7, millegagi.seega oli kasvanud poole suuremaks . Arst ütles et on vaja op teha. Olen 50.a. sept saan 51.a . Kas ma pean ikka minema opile või oodata mensese lõppemist. Mul on ka opereeritud kilpnääre vasakp sagar sõlme tõttu. Praegu kilpnäärme krooniline põletik ja alatalitus võtan L-tyroxini 100 mg . Praegu on mensesed 28 p ja 21 päeva vahet. ja mensese ajal tuleb rohkem verd. Mida teha kas oodata või minna opile .Kardan et pärast oppi läheb tervis halvemaks kui praegu on. Opi aeg on kinni pandud aprilli keskel. Palun andke nõu. Ette tänades. Helgi

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Helgi.
Kui müoomisõlmed on kasvanud aasta jooksul peaegu kahekordseks, soovitan siiski otsustada operatsiooni kasuks, seda enam , et Teil on ka vererohked menstruatsioonid. Seda, kaua Teie menstruatsioonid kestavad, ei oska Teile keegi öelda, on võimalik, et veel mitu aastat. Kilpnääret toetavaid ravimeid peate kindlasti kasutama edasi ka peale operatsiooni. Suure tõenäosusega Teie tervis peale operatsiooni ei halvene , vaid hoopis paraneb (jäävad ära vererohked menstruatsioonid). Kui Te ei soovi , et operatsiooni käigus eemaldataks Teie munasarjad (st. Teie organismi hormonaalne staatus jääb samaks, mis enne operatsiooni ), siis kui see ei ole kindlasti vajalik , seda ka ei tehta. Kui munasarjad on muutunud , on soovitav need ikkagi eemaldada. Peale operatsiooni tuleks siis kaaluda hormoonasendusravi võimalusi.
Edu Teile soovides Aire Sekavin