higistamine 26.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 59 aastane, üleminekuiga algas 54-selt, kasutasinhormoonasendusravi ja probleeme polnud.Nüüd aga ligi aasta olen väga rahutult maganud, öösel higistan ,rinnapiirkond on läbimärg.Olen vahetanud tablette,tehti ka hormoonuuringud ,mis olid korras.Günekoloog soovitab hormoonravi jätkata,oskamata põhjendada minu vaevusi.Nüüd seoses reisilolekuga jäi retsept uuendamata ja tabletivõtmine pooleli.Higistamine nagu oleks veidi vähem,aga uni endiselt rahutu.Mida teha ,kelle poole pöörduda.Palun ärge ainult perearsti soovitage.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui teil jätkuvad kaebused, siis soovitaks jätkata hormoontablette asendusravi eesmärgil. Ka unehäired võivad seotud olla klimakteerilise perioodiga. Kuigi teil üleminekuiga algas 54 aastaseslt, kaebused võivad olla veel mitiu aasta peale selle algust. Kui teil hetkel pole hormoone saamise võimalust, siis soovitaks ka looduslikke prepatraate üleminekueaga seotud probleemide korral, neid saate igast apteegist ilma retseptita. Näiteks võoks nimetada KLIMADÜNONI. Parimate soovidega DR Kadastik