kusimus ureaplasma kohta 23.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,palun seletage,mis haigus on ureaplasma,millised on sumptomid,millist möju see organismile avaldab.Minu naistearst vastas sellele kusimusele vaid,et seda esineb palju ja analuusi ei vötnud.Teid tänades ette.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kuni 65% naistest võib omada seda tekitajat tupe normaalses mikroflooras. Teatud tingimustel võib aga see mikroob paljuneda ja sel juhul tekib põletik, sagedamini põiepõletik, kuid võib olla ka günekoloogiline põletik. Üksikutel juhtudel on leitud seost ka vastsündinu nakatumisest peale sünnitust, sel juhul tekivad infektsioonid lapsel. Rutiinuuringuks see proov küll ei ole vajalik, kuna infektsiooni oht on väike. KUi on tegemist aga krooniliste uroinfektsioonidega, siis soovitaks võtta analüüs ja ravida seda tekitaja olemasolul põletikku. Sageli võib tekitaja esineda koos teiste mikroobidega, sel juhul võib põletik olla tingitud ka antud teiset tekitajast ja ureaplasma ei olegi primaarseks põhjuseks. Meestel põhjustab tekitaja ka põletikke. Meeste norm mikroflooras seda tekitajat ei tohiks olla. Dr Kadastik