kehakaal 27.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 26.aastane naine ja mul on probleemiks alakaalulisus. Olen m 156 pikk ja kaalun 41-42 kilo. Kuigi söön normaalselt, ei õnnestu kuidagi juurde võtta. Depressiooni all ma ei kannata, kuigi elu on üsnagi pingeline. Olen väga vastuvõtlik igasugustele haigustele, lisaks liigub mul neer. Kas on mingit võimalust kehakaalu suurendada ja kelle poole peaks üldse pöörduma.

Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Ma arvan,et peaksite pöörduma endokrinoloogi poole.Teie vanuses ja eas peaks kehakaal tõepoolest suurem olema.Oluline on veel teada,kuidas Teil menstruatsioonitsükkel käib ,sest kui ka menstruatsioon on ära jäänud,võib see põhjustada viljatust ja luuhõrenemist.Usun,et Teie probleem ei ole lahendamatu,sest olete ise endale selgeks teinud, et vajate abi.