Premarin 24.02.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. 53a.Poolteist aastat tagasi avastatud vähieelne seisund ja op. emaksa.(igaks juhuks ka munasarjad) Östrogeenide puudusest tingitud probleemide (kuumahood) raviks määratud premarin.Poolteise aastase kasutuse järgi on hakanud kehakaal suurenema ,tursed näol jalgadel.Jälgin tervislike eluviise,toitun tervislikult. Oma arst andis mõista ,et nüüd on kõik korras ja siia asja enam ei ole.Kas peaks vaatamata kehakaalu suurenemisele seda ravi premariniga jätkama või peaks midagi muud proovima?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Saan Teie kirjast aru, et Teil on eemaldatud emakas koos emakamanustega (munasarjadega).
Kuna munasarjad eemaldati, siis östrogeendefitsiidi vältimiseks on Premarin, mis sisaldab vaid östrogeenset hormooni.
Ravi jätkamine sõltub Teie kaebusest ja ootustest elukvaliteedile. Kui klimakteerilised kaebused vähendavad oluliselt Teie elukvaliteeti, on ravi vajalik. Kui Teil kaebusi ei ole, otsustate, kas soovite hormoonasendusravi. Kaalu tõus võib olla ka muudest probleemidest.
Soovitan professor Mihkel Zilmeri raamatut "Normaalne söömine".
Otsuste tegemisel on vajalik naistearsti konsultatsioon. 4-5-aastase hormoonasendusravi järgi tuleb kaebused ja ravi vajalikkus üle vaadata.
Kindlasti on Teil olemas informatsioon varajaste ja hiliste kaebuste osas.
Lisa saate www.menopaus.info.
G.Litter
www.naistearst.ee