Munasarja äge pöletik,lastetus 25.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul oli kunagi äge munasarja pöletik ja pärast haiglaravi öeldi mulle,et köik on korras,kuid siiamaani ei ole ma rasedaks jäänud ning samuti on mul mönikord munasarjades valud,tsükkel on ebaregulaarne ja algab tavaliselt suurte valudega ning verd tuleb lausa tükkidena,rasestumisvastaseid vahendeid ei soovi ma ise kasutada. Samuti juhtus minuga paar aastat tagasi selline häbiväärne lugu,et avastasin ,et mul oli ka gonorröa ja trihhomonas korraga,kuid ravisin selle välja.Mul on püsipartner juba peaaegu aasta,tema ei ole midagi kurtnud,äkki on mul veel möni haigus?Tahaksin teada ega ma äkki viljatu ei ole.Samuti ei tea ma kust leiaksin professionaalse riigiarsti Tallinnas,sest elasin kogu aeg Tartus,kuid nüüd juba aasta Tallinnas,mul onTallinna haigekassa,kuid günekoloogi mitte.TEID ETTE TÄNADES...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Te peaksite tõepoolest viivitamatult günekoloogi poole pöörduma,sest siin on väga suur tõenäosus liitelisele protsessile,mistõttu vajaksite ka laparoskoopilist uuringut.Kuna Tallinnas on nii palju günekolooge,siis mul oleks nimepidi võimatu eelisjärjekorda moodustada.Võib-olla pöörduksite TALLINNA KESKHAIGLASSE,naistekliinikusse Ravi 18.Juhataja dr.Lee Tammemäe oskab Teile kindlasti nõu anda,kelle poole pöörduda.