enterokokk 24.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun, kas te võiksite seletada, mida tähendab emakakaela lima bakterioloogilisel külvil leitud bakter enterokokk(loodan, et kirjapilt on õige)Millest see bakter tekib ja mida halba ta põhjustab? Kas see võib hakata korduma?Tänan!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Mikroobid ümbritsevad meid kõikjal ja need võivad sattuda ükskõik kuhu. Sageli satuvad emakakaelale , kuna tupp on avatud keskkonnale. Kindlasti mõjutab seda suguelu ja ka hügieen. Palju oleneb ka organismi enda vastupanust ja tupe mikrofloora tugevusest. Reeglina tupe enda mikroobid võitlevad väljastpoolt tulevate mikroobide vastu. Ravima peab kindlasti, kuna võib tekkida emakakaela põletik või muu günekoloogiline põletik. Samas peaks ravima ka partnerit, kuna kontakt on suguliselt olemas ja raviefekt sel juhul on parem. Samas see mikroob pole suguhaigus. Kui ravi teete mõlemad, siis tõe- näosus korduvaks mikroobi tekkeks on võike. Soovitaks peale ravi rupe mirofloora tugevdamiseks tupe loodulslikke kuulikesi(Femigel nt)