kas kondüloom? 03.02.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

juba pikemat aega on päraku juures väike nahast käsnake, günekoloogi juures käisin 2 nädalat tagasi. olin ise selle täiesti unustanud, kuna jääb igapäevaelus täiesti märkamatuks. ka arst ei teinud sellest välja(pigem ei pannud tähele).
Kas vajab see kohest sekkumist, eemaldamist?

Teie vastust ootama jäädes.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Kirjutate, et: " olin ise selle täiesti unustanud, kuna jääb igapäevaelus täiesti märkamatuks".
Kas ma saan õigesti aru, et moodustis ei põhjusta Teile kaebusi?
Kui nimetatud moodustis ei põhjusta kaebusi, ei suurene, ei põhjusta sügelust, kipitust, ebamugavust, ei veritse jpm., siis ei vaja see "päraku juures olev väike nahast käsnake" ka kirurgilist sekkumist.
Kui Teil tekivad eelpool nimetatud kaebused, siis pöörduge esmaselt naistearstile.
Alati on võimalik füsiloogiline seisund, kui tegemist on anatoomilise eripäraga jm.
Haiguslikud muutused annnavad enamjaolt tunda.
Kasutage intiimhügieeniks apteegi intiimpesuvahendeid ning külastage regulaarselt naistearsti. Vältige õige toitumisega kõhukinnisusi.
G.Litter
www.naistearst.ee
Lugege juurde koduleheküljelt artikleid "Tasub teada" rubriigis.