antibeebipillid 20.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen antibeebipille kasutanud alates 2003. aasta maist. Algul kirjutas arst välja Jeanine tabletid. Need ei sobinud, kuna tsüklivälised veritsused ei kadunud. Sama aasta novembris kirjutati välja Diane-35. Algul tundus, et need tabletid sobivad. Mõnikord küll tekkis paar-kolm-neli päeva enne tabletilehe lõppu määrimine, aga see ei seganud. Neid sain kasutada kuni 2004. aasta oktoobrini, mil tekkis umbes poole tabletilehe ajal määrimine. Arst otsustas taas uued tabletid määrata. Sedapuhku Loette. Esimene kuu tundus, et kõik sobib-vaid viimase kahe aktiivse tableti ajal pisut määris, aga järgmine kuu tekkis määrimine siis, kui võetud oli kolmteist tabletti. Nüüd, kolmandal Loette võtmise kuul sama lugu. Läksin taas arsti vastuvõtule. Nüüd kirjutati välja Minulet, mida pidin võtma hakkama siis, kui Loette aktiivsed tabletid on lõpuni võetud ja "päevad" algavad (esimene tablett esimesel vereerituse päeval). Seekord juhtus aga nii, et "päevad" hakkasid siis, kui võtmata oli veel 5 aktiivset Loette tabletti. Arst soovitas siis kohe alustada Minuleti esimese tableti võtmisega. Olin ise nii õnnetu, et järjekordsed tabletid ei sobinud, et ei taibanud kohe küsidagi- kas võtan 21 tabletti ja pean 7 päeva vahet nagu ikka? Kas rasestumisvastane kaitse jäi/jääb püsima? Kas selline tablettidega alustamise viis mu niigi segiolevat tsüklit rohkem segamini ei löö-kui kaua võivad päevad kesta?
Lõpetuseks ütles arst veel, et kui ka Minulet ei sobi, siis ilmselt tuleb tablettide kasutamine lõpetada? Kas tõesti rohkem võimalusi ei ole?
Infoks vast veel niipalju, et vanust on 28, sünnitanud ei ole ja analüüside näitajad on kõik korras. Enne antibeebipillide võtmist oli mu tsükkel üsnagi korrapärane.
Juba ette tänulik,
A

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Üldiselt tundub, et pillid teile väga ei sobi. Küsimus on ka selles, et kui mõned kuud määrib, siis ei pea kohe pille vahetama. Sageli määribki mõnda aega ja siis läheb kõik korda.Usun, et pillide vahetus toimus kohe päris kiiresti. Näiteks kui Loette korral määris teisel kuul. Arvan, et oleksite pidanud neid edasi võtma ja reeglina tsükkel reguleerub mõne kuu möödudes. Kui te pillide võtmist vahel pole jätnud, siis toime on olemas kontratseptsioonina.Kui te olete nüüd võtma hakanud Minuletti, siis võtate neid 21 päeva ja teete 7 päevase vahe. vaatamata sellele, kas menses on või oli juba, jätkate uuesti 21 päevase kuurina. Kui algul ei tule menses nagu peab, siis jätkake ikka edasi skeemi jäörgi. Kui lisanduvad muud kaebused, siis peab mõtlema pillide ärajätmisele. Seniks aga soovitsks proovida 2 -3 kuud järjest ja kui väikene määrimine jääbkui tsükli keskel, siis sellest ka midagi ole. Verejooksu korral peate loomulikult lõpuks loobuma. Dr Kadastik

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Antibeebipillid ja palavik

Tere

Mul on selline küsimus, kas antibeebipillid võivad põhjustada pikaajalist palavikku, väsimust, nõrkust? Olen võtnud Logesti 10 aastat. Mul on olnud aasta aega väike palavik 37,2. Aasta ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 29-aastane. Vastab tõele, kuna kombineeritud antibeebipillid on retseptiga väljastatavad kombineeritud hormoonravimid, siis kehatemperatuur kuni 37,5 nende ...

Loe edasi

antibeebipillid ja küüneseene ravi

Tere,kasutan antibeebipille YARINA .Nahaarst kirjutas mulle välja küüneseene ravimi ORUNGAL 100mg-kas neid võib koos tarvitada ?Kas ORUNGAL vähendab Yarina toimet?
Ette tänades;

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Orungal ei vähenda Yarina toimet.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

Minipillid

Enne mandlioperatsiooni ei tohi kombineeritud pille kasutada. Kas minipille võib ? Mitu nädalat enne operatsiooni peaks lõpetama pillide kasutamise ?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Enne igat operatsiooni on soovitav antibeebipillid lõpetada 2 kuud enne operatsiooni.

Loe edasi

vesikasvaja

mul diagnoositi vesikasvajad ja raviks määrati rasedusvastased tabletid (femoden) . kuna need mulle väga halvasti mõjuvad, sooviksin teada, kas on võimalik neid millegagi asendada.

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Vedelik munasarjades ehk tsüstid, mis on läbimõõduga alla 4 cm, ei vaja ravi ja kaovad tavaliselt iseeneset. Küll aga peab neid jälgima kaebuste puhul ja tuleb opereerida vähemalt ...

Loe edasi

antibeebipillid ja narkoos

Tere!

Milline mõju on narkoosil antibeebipillide (Mercilon) toimele? või vastupidi.
st. kui on plaanitud põlveoperatsioon, kas peab tablettide kasutamise teatud aja jooksul enne oppi ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Enne põlveoperatsiooni on soovitav pillide võtmine katkestada 4 nädalat enne operatsiooni. Narkoosil pole mingit toimet pillidele ega ka vastupidi.
Operatsioonide korral jalgadel katkestatakse ...

Loe edasi

Antibeebipillid

Tere!! Mul on Teile selline kysimus,et kui palju maksavad erinevad antibeebipillid?Harmonet jt. Ja kas arst saab neid valja kirjutada 6kuux ja kas nii on odavam? ja millised soodustused pillidele on?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Christiina!
Ravikindlustusega isikud saavad näidustusel antibeebipille 50% soodustusega.
1 aasta peale sünnitust ja 3 kuud peale soovimatu raseduse katkestamist 75%-ga.
Alustatakse ...

Loe edasi

Antibeebipillid

Tere!

Kui lõpetan tablettide võtmise (Tri-minulet), st kui lõpetan ühe paki ära, kuid uuega 7 päeva pärast enam ei alusta - siis millal peaks algama mentstruaaltsükkel, vereeritus?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Peale pillide võtmise lõpetamist algab menstruatsioon tavaliselt 3-4 päeva peale viimast pilli ja uus menstruatsioon keskmiselt 28-30 päeva pärast.
dr. Seemen

Loe edasi

Plekid rinnal

Tere taas,

olen 22-aastane. Ei ole sünnitanud, tarvitan kolmandat aastat Tri-Regoli. Käin kord aastas läbivaatusel, kuid rindu pole senini kontrollitud. Pole ka ise taibanud küsida.

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud KT!
Antibeebipillid võivad põhjustada naha pigmendi muutusi.
Naistearst G.Litter

Loe edasi

beebipillid

Tere! Kas beebipillid on vastunäidustatud, kui mul on olnud munasarjas tsüst?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija !

Antibeebipillid ei ole vastunäidustatud healoomuliste tsüstide ja tsüstoomide puhul anamneesis (eelnevalt). Pahaloomulistega on teisiti.

Naistearst Galina Litter,
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi