antibeebipillid + menstruatsioon. 23.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere paevast!

Olen 27 aastane, sunnitanud ei ole. 2 aastat tagasi raviti ureaplasmat.

Poordun Teie poole sellise murega, nimelt olen votnud Logesti tablette viimased 6 kuud ja siiamaani pole tervislikke probleeme esinenud. Alustasin moned nadalad tagasi hambaraviga, visiit paar korda nadalas ning sain paris tugevaid tuimestajaid, samuti olin sunnitud votma nadal aega tugevaid valuvaigisteid ( Algolysin Forte).

Menstruatsioon algas nadal aega varem, kui oleks pidanud, ehkki votan regulaarselt tablette edasi. Kuna tablettidega algab menstruatsioon alati uhel ja samal ajal, siis kahtlustan, et midagi on valesti. Kas on voimalik, et seoses organismi norgenemisega loob valja mingi haigus, mille olemasolust ma ei ole teadlik, sest mingeid teisi tervisehaireid ei ole esinenud. Kui valja arvata,et paar paeva tagasi oli mul vaike poiepoletik, mis 1,5 paevaga moodus.

Oleksin vaga tanulik, kui te oskaksite nou anda, kas votta pille edasi voi katkestada ja minna uuringutele, ning milliseid uuringuid peaks arsti kaest paluma.

Ette tanades ning koike paremat soovides.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Te olete kõik teinud nii nagu vaja.Hea,et jätkasite Logesti tarvitamist ja võtke neid ka edaspidi skeemi kohaselt.Arvan,et kunagi läbipõetud ureaplasma siin mingit rolli ei oma jaka hambaraviga kaasnev m.tsükli häire on vähe tõenäoline.M.tsükli ebaregulaarsus võib ka Logesti võtmise ajal esineda ja kui see hakkab korduma,peaks rasestumisvastast preparaati vahetama.Edu soovides,Maie Väli