põletik 16.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 23-aastane. Umbes 4 kuud tagasi tundsin, et mul on ilmselt mingi põletik tupes. Registreerusin günekoloogi vastuvõtule. Kuu aja pärast saingi arsti juurde, kes tegi PAP-i ja käskis tulemustele kuu aja pärast järgi tulla.

Kuu aja möödudes ütleski arst, et selgus, et on jah põletik tupes ja emakakaelas (ehkki teadsime seda ka juba ilma selle proovita), kuid põhjus ei olnud selgunud. Võeti uuesti mingid 2 proovi, ravi ei alustatud. Kästi kuu aja pärast vastustele järgi tulla. Arst ütles, et kui põhjust ei tea, pole mõtet mingit rohtu välja kirjutada. Nüüd ma lihtsalt ootan vastust ja muretsen.

Mulle on jäänud arusaamatuks, miks ei võeta koheselt kõiki proove, mis vaja ning asjatult jooksutatakse.

Kas selle mitmekuulise ootamise tagajärjena minu põletik ei põhjusta mingeid tüsistusi? Äkki levib sellise ootamise tagajärjel põletik ka ülemistesse suguteedesse?

Kas ma oleks pidanud ikka mingisugust rohtu nõudma?

Lisaks: huvitav kas ma üldse vannis käia ja vahekorras olla võin sellise põletikuga.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

PAP analüüs ainult alarmeerib,et tegemist võib olla mingi põletikulise protsessiga,seetõttu on üsna loogiline,et Teil võeti uuesti proov.Ja kui täpselt ei ole teada põletiku tekitaja,siis tuleb oodata missugune mikroob kasvab ja millele see tundlik on. Kuna Te ei kirjelda,kuidas Teie põletik väljendub,siis on üsna raske kirja teel nõu anda.Igal juhul soovitan Teil vahekorras olles kasutada kondoomi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

neeruvaagna põletik & rasedus

Kui mul on olnud neeruvaagna põletik, siis kuidas see mõjutab rasestumist? Mida mõeldakse selle all: "peab rasedust ette planeerima"?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Raseduse ajal on naisel, kellel on krooniline neeruvaagna põletik, risk selle haiguse ägenemiseks. Raseduse planeerimine tähendab, et rasestumist tuleb planeerida aega, kui pole vahetult olnud ...

Loe edasi

Põletik

Peale sünnitust avastas naistearst mul väikse põletiku ja kirjutas rohuks polygynax ,kuna infolehel oli kirjutatud,et ei soovitata kasutada rinnaga toitmise ajal (arst väitis,et võib),jäi mul põletik välja ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Polygynaxi tupekuule võib imetamise ajal kasutada.
dr. Seemen

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi