seks tampooniga 16.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervist
Kui ohtlik on tampooni kasutamine seksimisel menstruatsiooni ajal?
Kui tõenäoline võib olla, et "päevade ajal" tamoopn seksi ajal emakasse surutakse. Nimelt juhtus nii, et öösel " päevade ajal" sai kire hoos astutud vahekorda ning hiljem uuesti magama jäädud. Hommikul kahjuks aga ei mäletanud kas võtsin tampooni välja või mitte, tupest teda aga ei leidnud. Samas tunnen alakõhus kuidagi paistetust. Kas tegu on lihtsalt ärritsega või sai see tamoopn tõesti kuidagi liiga sügavale sururud, et ma teda enam kätte ei saa?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Ohtlik ei ole, aga ei ole soovitav ebamugavuse ning "korgimehhanismi" tõttu, kui menstruatsioonivoolus ja muu voolus jääb tuppe pidama ning võib põhjustada tupepõletikke
2. Sünnitamata naisel ei ole 100% võimalik tampooni "emakasse suruda", sünnitanud naisel 99,9 %
3. Kui olete sünnitanud naine, saate kindlasti ise kontrollida tupes leiduvad võõrkehad.
Ka sünnitamata naine peaks hakkama saama.
Soovitused:
ostke apteegist intiimpesuvahend Dercome Femme, peske käed ja intiimpiirkond ning kontrollige tupp.
Kui tekib halvalõhnaline voolus, haisev, roiskunud voolus, pöörduge abi saamiseks naistearstile.