Seenpõletik 13.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on selline probleem,et mul oli mõni aeg tagasi seenpõletik, tupes,algul oli nõrgem, hiljem läks tugevamaks ja ebamugavamaks!Käisin ka oma naistearsti juures,kes kirjutas mulle esimest korda välja ühe kreemi, mis vähendas sügelust ja tupeküünlad, mis pidid siis seda seent konkreetselt ravima,kui olin kuuri läbi teinud,kadus see põletik vist nädalaks ajaks,kuid algas taas uuesti,see oli jube ,,läksin uuest arsti juurde ja tuli välja et ul oli see tupeseen tõepoolest tagasi tulnud,arst kirjutas mulle ühe kapsli välja mis maksis ligi 150.-krooni,põletik pidi kaduma paari päeva jooksul peale kapsli sissevõtmist ja nii ka oli, mul ei tulnud enam peale selle kapsli söömist põletikku tagasi,kuid nüüd tunnen et see algab taas!Arst veel ütles,et põhimõtteliselt aitab ühest sellest kapslist ja põletikku ei tule tagasi,aga kui juhuslikult peaks tulema,siis peaks uue kapsli ostma ja selle sisse võtma, ma tahaks seda kapslit nüüd võtta,aga ma ei julge enam arsti juurde minna, ja selle pärast küsingi,et kas ei oleks võimalik mul seda kapslit kuidagi muud mood saada, ilma et ma peaks arsti juurde minema????????kuigi ma ei tea selle ravimi nime ka

palun aidake, mul on ju´ba piinlik oma arsti ees ma lihtsalt ei lähe arsti juurde,tahaks kuidagi muud moodi selle haiguse mööda saada. Ette tänades!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Ravim, mis Teile tohter kirjutas on arvatavalt Diflucan. See on retseptiravim, kuid seda saab kirjutada Teile ka perearst, kui naistearstile järjekord on pikk. Retsidiveeruva seenpõletiku korral ongi sageli vaja teha pikaajalist ravi, mõttekas oleks ravida ka partnerit. Soovitan siiski pöörduda naistearsti poole, et võtta Teilt tupest analüüs ja määrata ka seente tundlikkus ravimitele. Nii on Teie raviarstil võimalik leida just Teile sobiv ravim. Ravi vahepeal võiks kasutada piimhappekepikesi sisaldavat ravimit Vagisan (retsepti saab kirjutada nii pere kui naistearst) ja pesemiseks kasutada spetsiaalselt naistele mõeldud intiimgeeli Dercome femme (käsimüügis apteegis). Et seenpõletik on paljude naiste probleem , on seda teemat ka varem käsitletud, Soovitan lugeda ka varasemaid vastuseid selle teema kohta.