Meoom ja ... 29.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Kuus aastat tagasi avastati mul meoom u. 6-7 nädala suurune,
püsib stabiilselt, valu ei tee ja tsüklihäireid ei esine, kaks korda aastas
käin regulaarselt kontrollis kuid probleem on tekkinud viimase kahe
aasta jooksul urineerimisel - põis ei tühjene korraga.
Günekoloog soovitas tihemini WC käija, aga see ei aita.
Kas meoom võib olla selle põhjuseks?
Kelle poole võib pöörduda?

Ilusat päeva

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui müoom on teil emaka eeseinas, siis kindlasti võiks olla selles põhjus. Teil tekib jääkuriin, mis võib olla sõlme survest põiele. Kui sõlm ei paikne otseslt ees, siis tõenäosus on väiksem. Sel soovitaks pöörduda uroloogi poole ja teha põieuuringud. Sageli WC-s käimine pole lahendus. Dr Kadastik