klamüüdia. 12.09.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui klamüüdia levib ainul sugulisel teel siis ei mõista ma kuidas mina selle sain. Mais tehti mul kõik analüüsid ja peale emaka põletiku ei avastatud mul midaga, kõik bakteri analüüsid olid negatiivsed. Mai lõpus avastati endomerioos munasarjades (ühes 2 ja teises 1) mille kolded puhastati 01.06.2001 laparoskoopia käigus ja nüüd saan järelravi Zoladex'iga. Kuna mind ei olnud keegi peale laparoskoopiat läbi vaadanud ja mul oli voolus pisut imelik otsustasin lasta ennast läbi vaadata. Nüüd sain teada, et oli nii põletikuline protsess kui ka Klamüüdia bakter. Mul on juba 5 aastat üks partner ja temal ei ole olnus selle aja jooksul kaebusi. Kas arstid võisid siis eelmistel kordadel analüüsi tulemustega eksida?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Klamüüdiaifektsiooni peiteperiood vaheldub mõnest päevast mitmete nädalateni,isegi kuudeni. Chlamydia trachomatis infektsioon on alati sugulisel teel leviv haigus. Soovitan Teil koos partneriga minna kordusanalüüsile.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi