Beebipillide kasutamise lõpetamine 25.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Selline mure. Olen beebipille kasutanud 6 aastat, aga otsustasin nende võtmise lõpetada. Viimane kuur oli juulis. Kaks järgnevat kuud käisid päevad regulaarselt, aga nüüd oktoober ja november jäid päevad ära. Enesetunne on ka harjumatu, kõht oleks nagu kinni ja kogu aeg oleks nagu punnis, otsa ette ilmusid vistrikud ja kehakaalgi on natuke tõusnud. Rasetustesti tegin- negatiivne. Kas kõik need ilmuingud on seotud organismi uue olukorraga kohandumisega ja kas see on normaalne? Kui kaua üldse võtab see taastumine?
Tänud!!!
J.P

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antud muutused on seotud tsükli peetumisega. Kui teil rasedust ei ole, siis, see on tingitud menstruatsioonitsüklihäirest , KUi menses tuleb, kaovad ka kaebused. Soovitan pöörduda arsti poole, et selgitada põhjus. Välistatud pole siiski ka rasedus, uriinitest lihtsalt ei näita. Arsti juures saab teha verest uuring rasedushormonile, mis on täpsem ja vajadusekl teha ultraheli uuring. Dr Kadastik.