kas tupepõletik? 11.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas valu tupes peenise tuppe viimisel ning seksi ajal võib tähendada tupepõletikku? Oleme noormehega seksuaalelu elanud umbes 8 kuud. Valu on esinema hakanud viimase kuu jooksul. Mingit suguhaigust see tähendada ei tohiks,sest oleme suht noored(18a) ning üksteisel esimesed partnerid. Olen 4 kuud kasutanud Logest pille. Sellest tingituna ei ole mingeid vaevusi tundnud. Kuid kas siiski võib nüüd olla? Kas põhjuseks võiks olla ka liiga tihe seksuaalvahekord(3-4 kord nädalas)? Ennem ei ole vahekordade tihedus probleeme tekitanud. Ette tänades neiu Tallinnast.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Arvaksin, et teil on tupp ehk liiga kuiv, sellest ka valu. Sel juhul soovitaks kasutada apteegist spetsiaalseid geele, mida pannakse väga vähe enne vahekorda tupe sissekäigu juurde- Nt Gleitgeel, Kamasutra. Kui sellest abi pole, siis soobvitaks minna arsti juurde, tupepõletik on vähetõenäoline, kuna siis oleks just rohke voolus(sügelev, ebamugav, halva lõhnaga). Dr Kadastik