Pikad päevad 10.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Aprillis lõpetasin rasedusvastaste tablettide võtmise sooviga lähitulevikus rasestuda. Tablette olin võtnud ca 7.a. ja korrapäraselt ka naistearstil kontrollis käinud. Olen 28.a. Esimesed kolm kuud oli tsükkel normaalne, kuid neljandal tabletivabal kuul venis 43 päevaseks ja vereeritus kestis 11 päeva. Viienda tabletivaba kuu tsükli pikkus oli 26 päeva, kuid nüüdseks on nn päevad kestnud juba 15 päeva.Vereeritus on olnud vähene. Kas minu murelikkus on õigustatud ja peaksin oma arsti vastuvõtule minema või on tõenäoliselt tegemist tsüklihäirega? Naistearsti juures kontrollis käisin ca 2 kuud tagasi.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Tegemist on tsüklihäirega ja ma soovitaks minna arsti poole. Dr Kadastik