kusida nou. 09.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

olen 20 aastane naisterahvas....18 sunnitasin tervet last..kuni 16 aastani oli peenike...enne rasedust hakkasin votma juurde ja nuud kui laps sunnitatud ja poolteis aasta on moodas olen ligi 100kilo,see teeb mulle mure,,kuidas sellest lahti saada sest ma arvan see seotud teise murega ...ennerasestumist kunagi polnud mull probleeme menstruatsiooniga(paevadega) ja pealesunnitust hakkasid imelikud asjad toimuma mull voivad paevad ara jaada kolmeks kuuks ja siis tuleb jalle ja veretsus on ormaalne,,,,,,ja nii on koguaeg eriti 8 kuu jooksul......ja panin tahele et hakkan uuesti juurde votma....mulle raagiti et akki mull probleemid hormoonidega....... vot seda ma ka ei tea sest ei tea kelle poole poorduda,,,,siis kui paevasid polnud mull esimest korda kolm kuud siis poordusin naistearsti juurde tema tegi uuringud siis oli koik korras,,,,,millest see voib olla ?ja mille parast ma voin nii kiiresti kaalust juurde votta? kui palju teie kliinikust see koik maksab et teha uuringud? mida teie saate mulle soovitada?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Alustama peaks hormoonuuringutega. Tartu Naitekliiniku registratuuri kaudu peate end registreerima. visiit maksab 50 EEk. Tõenäolislet vajate edaspidi ka endokrinologi konsultatsiooni. dr Kadastik