Endometrioos? Polypus endometrii? 04.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen väga murelik ema.Asi selles, et mu 26 aastasel tütrel, kes pole sünnitanud ega teinud aborti, kuid tarvitab antibeebipille, tuli kahe mensi vahel väike vereeritus.Soovitasin pöörduda naistearsti poole.Seal käidud.Nüüd nuttu palju.Algul öeldi, et endrometrioos, pärast, et emakapolüüp.Nüüd vaja minna prooviabrassioonile päevastatsinaari.Küsimus selles, kas endometrioosiga, kui see on, on võimalik rasestuda ja sünnitada? Millised on selle haiguse ohud ja kulg? Kui polüüp eemaldatakse, kui kaua aja pärast võib siis rasestuda? Kust saab täpsemat informatsiooni nende haiguste kohta? Ah jaa, veel üks asi-tütrel on reesusnegatiivne veri.Polüübi eemaldamiseks kirjutas arst talle selle vastu ravimi Rhesonatin, mis maksab ca 1000 EEKu.Kas see on õige, et peab ise selle ravimi ostma? Teid ette tänades ja kiiret vastust ootama jäädes murelik ema.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Päris kindlasti ei ole see endometrioos,vaid tõenäoliselt antibeebipillide tarvitamise ajal esinev vahevereeritus.Ka ei usu ma polüübi versiooni,sest antibeebipillid suruvad emaka limaskesta kasvu maha.Verejooksuhäired kaovad aja jooksul iseenesest või preparaadi vahetamisega(suurema östrogeenisisaldusega preparaadi vastu). Edu soovides,Maie Väli