folikulaarne tsüst 30.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere minu probleem oleks järgmine 3 a.tagasi mulle pandi diagnoosoks folikulaarne tsüst,peale seda arst määras reguloni kasutamist,ma kasutasin seda kuni 8 kuud.Peale seda käisin jälle arsti juures ja oli munasarjad puhtad tsüsti enam ei olnud.Siis mul 3 kuud ei tulnud päivi ja ma jälle pöördusin arsti poole.Arst ütles,et munasarjadel tekkisid jälle tsüstid ja kirjutas Logesti.Ma võttan seda juba 1,5 aastad .Mõtlen varsti LOgesti kasutamist maha jätta kuna soovin last.Kas on folikulaarse tsüstiga on raskused rasestuda,kuna mul alati olid probleemin päevadega enne pillide kasutamist. Ja kui kiiresti on võimalik rasestuda ja kas ei tekki probleemi kui jälle ilmnevad tsüstid.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

TEre. KUi tsüstid kaovad pillidega või iseeneslikult teatud aja jooksul , siis need on funktsionalsed tsüstid. Tõelised tsüstoomid ei kao. Kui naisel on tsüklihäired, siis kipuvad sellised muutused tekkima munasarjades. Peaks selgitama tsüklihäire põhjuse, millega võib kaasneda ka probleem rasestumisega. Soovitaks pillid ära jätta ja üritada rasestuda. Kui ei õnnestu, siis peaks uuringud tegema(eelkõige hormonaalsed) Dr Kadastik