evra ja mure päevadega 26.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtsin varem logestit ja päevad olid siis alati regulaarsed. Nüüd hakkasin kasutama evra plaastrit ja oma rumalusest panin esimese plaastri peale kohe järgmisel päeval pärast viimase logesti söömist (tegelikult oleks ilmselt pidanud esimese plaastri panema siis, kui päevad hakkavad). Eelmisel neljapäeval panin peale kolmanda plaastri ja laupäeval hakkasid päevad. Need ei ole küll nii vererohked nagu tavaliselt, seepärast mõtlen, et äkki on tegu n-ö läbimurdeverejooksuga. Tegelikult peaksid mul päevad hakkama ju alles veidi peale kolmanda plaastri eemaldamist, seega umbes tuleval nädalavahetusel. Aga nüüd on siis nädal varem...

Ma ei tea, mida arvata. Kas see on esimesel plaastrikuul normaalne või ei ole plaaster mõjunud, et päevad varem hakkasid? Kas ootan, et nädalavahetusel uuesti päevad hakkaksid? Või siis seekord nad olidki lihtsalt varem ja edaspidi läheb jälle normaalseks? Kas peaksin tegema igaks juhuks rasedustesti?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Alustama oleksite pidanud nädal peale pillide lõpetamist. Seega selle tühja nädala sees oleksid pidanud algama päevad. Plaastri panek nädal peale pillide lõpetamist. Teine võimalus oleks alustada tsükli algades (esimesel menstr.päeval) nagu ise arvasite. Sellest ka tingitud veritsusele võõral ajal. Soovitaks teha kolme nädal kuur ära, seega 1 plaaster nädalas, siis 1 nädal vahet ja siis uus karp plaastid skeemi järgi. Arvaksin, et uue tsükliga läheb teil kõik korda. Dr Kadastik