erineva suurusega rinnad 25.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lg. Dr. Maie Väli,
Mina olen 18 aastane neiu ja minu rinnad on siia maani erinevat suurust! vasak rind on suurem ja langeb alla poole. vasaku rinna papill on sama moodi umbes 2 korda suurem, kui parema rinna oma. Kas nii peabgi olema? Või mina peaks konsulteerima arstiga?

Ette tänades, Adeliina

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Adeliina! Rinna healoomulist düsplaasiat e.väärmoodustist esineb puberteedieas kaunis sageli.Loomulikult on see Teie jaoks kosmeetiline defekt ja häiriv nähtus.Ma soovitaksin siiski konsulteerida arstiga ja vajadusel teha rindade ultraheliuuring.Esialgu võiks aga masseerida väiksemat rinda hommikul ja õhtul kareda kindaga,millele eelnevalt kanda Mamma Donna geeli.Sellega parandate rinna verevarustust.Edu soovides,Maie Väli