soolebakter uriinis raseduse ajal 30.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 10 nädalat rase ja esimeste uuringute käigus leiti uriinis soolebakter (nn kakabakter; vist oli - Enterococcus faecalis) ja arst määras kohe prauhti 6-päevase antibiootikumide (2 tk päevas) kuuri koos seeneraviga. Ütles küll, et see täitsa tav väike bakter, et ikka juhtub, aga ravima peab, sest võib põletiku tekitada. Olen mures, sest ei taha eriti antibiootikume võtta, kes teab, kuidas mõjuvad. Kas see bakter või siis võimalik põletik võib lapsele ohtlik olla. Millised tüsistused võivad tekkida? Ei tea, mida teha. Seepärast tahaksin ka teise arsti arvamust kuulda. Samas - põiepõletikku mul kunagi olnud pole (ehk kaob ka nüüd see bakter lihtsalt ära). Ravimi nimi, kui nii palju kui retseptist aru saan on Unasyni 0,375.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Enterococcus faecalis`t võib leida nii emakakaelast kui uriinist ja ta on üks paljudest põletikutekitajatest. Raseduse ajal on oluline ravida avastatud põletikutekitajat, sest ka loode võib seeläbi infitseeruda. Selle tagajärjeks võib olla enneaege sünnitus, loote kaasasündidnud infektsioon jm. Unasyn-ravi võib rasaeduse ajal määrata, see ei kahjusta mingil määral loodet.