Tsükkli teine pool 23.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugu selline, et... plaanin rasestuda. OV test läks positiivseks tsükli 24 päeval ja menstruatsioon hakkas 31 päeval. Kas ei ole tsükli teine pool liiga lühike? Millest see tingitud võib olla? Kas peaksin arsti juurde pöörduma või veel ootama ja edasi katsetama?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Menstruatsioonitsükli teine poole on tõesti lühike. Peaksite minema arsti juurde (soovitatavalt tsükli 7. ja 18. päeval), kes määrab vajalikud hormoonanalüüsid ja vastavalt nendele ka ravi.

Edu soovides!
Maie Väli