iiveldus ja peapööritus 25.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, olen 26-aastane abielunaine, ja kahtlustasin suvel, et olen rasedaks jäänud (iiveldab, pea käib ringi, nõrkus, munasarjase kohalt paistes, rinnad ka veidi suurenenud, suur söögiisu). Nüüd selgus günekoloogi juures siiski, et ma rase ei ole. Kas on võimalik, et selliseid sümptomeid põhjustavad mingid hormonaalsed nihked? Günekoloogid, kelle juures olen käinud, laiutavad käsi.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Selliseid olukordi tuleb ette sageli ja enamus on tõesti hormonaalset laadi.

Raseduse esimeseks tunnuseks on menstruatsiooni hilinemine. Kõikjal on kokkuleppeline termin, et menstruatsiooni peetust arvestatkse 36-st päevast.

36. päeva hommikusest uriinist, kui pole alanud menstruatsioon, tuleb teha rasedustest. Olenemata tema vastusest, peab pöörduma günekoloogi poole.

On vaid 2 võimalust: kas on tegemist mõne raseduse vormiga (neid on erinevaid) või üldnimetus - menstruatsiooni tsükli häirega (ka sel juhul on mitmeid alajaotusi). Kui test viitab rasedusele, on tark oma soov läbi mõelda ja öelda günekoloogile, sellest sõltuvad järgnevad vajalikud analüüsid.

Kui rasedustest on negatiivne, on vaja edasist ravi, mille määrab günekoloog.

Ei näe mingit raskust Teie probleemi lahendamisel, võimalik, et selgitus jäi väheseks. Kindlasti mõelge, kas soovite sünnitada või soovimatust rasedusest hoiduda.

Lugupidamisega,

dr.G.Litter