menstruatsioon puudub 22.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23aastane, sünnitanud pole. Lõpetasin kolm kuud tagasi Diane 35 võtmise, sellest ajast saadik pole esinenud menstruatsiooni. Rasedustestid on olnud negatiivsed, mingeid muid muutusi peale näonaha rasusemaks muutumise pole olnud. Milles võib asi olla? Kas rasedustestid on usaldusväärsed? Günekoloogi poole pöördumine on minu jaoks üsna ebameeldiv ettevõtmine varasemate kogemuste tõttu.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Rasedustestid on üldjuhul usaldusväärsed,aga lõputult oodata ei ole mõtet.Kindlasti peate pöörduma günekoloogi poole.Kui eelmise günekoloogiga oli Teil ebameeldivaid kogemusi,siis vahetage günekoloogi.Üldiselt oleks siin vaja kindlasti kontrollida ka praegust hormoonide taset ja alles siis määrata ravi.Kui võimalus,siis tulge minu vastuvõtule Tähe Erakliinikus,sest polikliinikus on järjekorrad väga pikad.