tsüst 21.06.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 47a. ja siiani olnud terve. Mõned nädalad tagasi ütles günekoloog, et mul on tegemist termoidtsüstiga ühes munasarjas. Seda kinnitas ultraheli uuring.
Samuti ütles arst, et see tsüst tuleks operatsioonil eemaldada. Sooviksin teda, mida see diagnoos täpsemalt tähendab. Arst mulle praktiliselt mitte midagi ei seletanud. Samuti sooviksin teda, et kas arstid saavad täpselt ulraheli ja läbivaatuse põhjal väita, et tegemist on tsüstiga või võib operatsioonil selguda et tegemist on hoopis pahaloomulise kasvajaga? Kas operatsiooni käigus eemaldatakse ka munasari ja kui jaa, siis mis tagajärjed sellel võivad olla?
Veel sooviksin ma teda, et kas selle tsüsti eemaldamise peaks kohe ette võtma või võib see oodata sügiseni.
Tänan vastuse eest.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Oluline oleks teada, kas Teie menstruatsioonid on veel korrapärased ja kui suured olid tsüsti (või tsüstoomi) mõõdud.
Tupekaudsel ultraheliuuringul on võimalik täpsemalt hinnata tsüsti sisu visuaalselt ja hulgalise kogemuse korral kahtlustada ka dermoidtsüsti. Dermoidtsüstid on reeglina kaasasündinud ja sisaldavad osiseid erinevast arengujärgust (hambad, juuksed jm.). Lõplik diagnoos selgub ikkagi operatsioonijärgsel patohistoloogilisel uuringul.
Enne opereerimist oleks oluline teostada munasarja vähimarkeri uuring Ca 125.
Võimalusel säilitatakse munasarja kude, kuid piisab ka ühest munasarjast, sest kasvajad (tsüstoomid) hävitavad kasvades munasarja koe.
Operatsiooni planeerimine sõltub kaebustest, tsüsti suurusest, analüüsidest jm.-st.
Milleks muret edasi lükata? Õigem on probleemid lahendada.
G.Litter
www.naistearst.ee

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tsüst

Olen 40 a. naine. Hiljuti avastati ultraheli uuringus 5x6 cm tsüst. Kas oleks mõistlikum võtta jälgimisaega, et tsüst iseenest kaoks või ei tohiks enam oodata ja peaks laskma opereerida.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui Teil kaebusi ei ole,võiks pisut oodata.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi