ootamatu verejooks 15.05.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Peale vahekorda märkasin, et linad on verised. Kõik nägi välja nii nagu oleks menstruatsioon oodatust varem alanud. Mingisugust valu või ebamugavustunnet ei olnud. Järgmisel-ülejärgmisel päeval aga verd enam ei tulnud. Naistehaigustele viitavaid sümptomeid (voolus, kihelus jne) mul ei ole. Päevad on käinud regulaarselt ja peaks seekord algama alles rohkem kui nädala pärast. Sellel väikesel intsidendil õnnestus mind ausalt öeldes päris ära hirmutada. Milles võiks asi olla?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kontaktveritsus vajaks alati täpsustamist. Kõige sagedamini on ikkagi tegemist emakakaela probleemiga. Kas siis emakakaela põletik, polüüp vm. probleem. Tsükli keskel (oletatava ovulatsiooni ajal) võib esineda vähene veritsus emakast. See on tingitud kiirest hormooni (östrogeeni) langusest veres. Alati on ka võimalus, et vahekorra ajal on vigastatud tupe limaskesta või hüümeni serva. Kui veritus peaks korduma, pöörduge koheselt oma naistearsti või valvearsti poole. Kui Te pole viimase poole aasta jooksul naistearsti juures käinud, soovitan siiski aeg broneerida ( ka siis kui veritsus ei kordu)
Tervitades Aire Sekavin