menstruatsioon 27.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kõigepealt suur tänu selle eest, et tänu Teile on lugejatel võimalik saada oma küsimusetele vastus. Jätkugu Teil jõudu nõustamiseks edaspidigi!
Lugesin läbi kõik küsimused ja vastused ja võtsin julguse kokku oma murega Teie poole pöörduda. Asi on selles, et viimaste aastate jooksul on mul mured oma menstruatsioonidega. Olen 36 aastane naine, kes ei joo ega suitseta, tegelen mõõdukalt spordi ja füüsilise tööga, sünnitanud ega antibeebipille tarvitanud ei ole. Koolitüdrukuna olid probleemid väga valuliste "päevadega", kuid pärast ravi mured möödusid. Tsükli pikkus on olnud ikka 28- 35 päeva ja seni pole mingeid füüsilisi tervisehädasid olnud. Mured algasid paar aastat tagasi, kui kaotasime väga kalli inimese. Oli väga suur psüühiline pinge ja algasid ka tsüklihäired: kõikumisega 24- 54 päeva ja seda kahe aasta jooksul. Paraku on tugev pingeseisund säilinud, kuna perekonnas on toimunud suured muudatused, olen labiilse iseloomuga pereliikme tugiisik, ka tööd on palju. Olen olnud tihti tugevas depressioonis ja õppinud ka sellega elama. Viimase aasta jooksul on menstruatsioonitsükkel küll korrapärasemaks muutunud, aga 4- 5 päeva enne algust määrib, mida varem ei olnud. Siis on "päevad" 7- 8 päeva, varem 5- 6. Nii et ligi 2 nädalat mässan tampoonide ja sidemetega ja satun lausa musta masendusse, kui kõik jälle peale hakkab. 2 nädalat rahulikku elu ja 2 nädalat siis sidemetega. Olen lausa oma keha vihkama hakanud. Valusid õnneks ei ole. Abikaasa on minu pärast mures ja ajab arsti juurde, see ei ole aga minu kodukohas niisama lihtne. On küll 21. sajand, aga siinkandis käib ikka nuhkimine ja itsitamine, et kui naistearstile keegi läheb, siis ainult ab. pärast ja hiljem linn jutte täis, et kes käis naistearstil ja kas ikka käis ab. tegemas. Seetõttu olen käinus teises linnas erakliinikus, kahjuks aga ei teagi, millal nüüd see võimalus tuleb, kuna puhkust ei saa ilmselt niipeagi. Olen tegelikult väga mures, ega ometi vähki ei ole... Kunagi 15 aastat tagasi rääkis arst midagi koledast emakakaelast, mis tuleb korda teha, ometigi ravi ei järgnenud.
Tahaks küsida ka seda, kas perearst saaks "päevade" ajaks mingeid rahusteid välja kirjutada või peab selleks tingimata psühhiaatri juurde minema? Asi on selles, et olen muidu rahuliku loomuga, kui pikaajalised depressioonid välja arvata. "Päevade" eel kipun aga tigedaks minema, kergesti vihastama ja see on lausa pime viha, tahaks asju lõhkuda jne. Kas see võib ka pärilik olla?
Tänan juba ette vastuse eest, kuna olen tõsises mures.
Nukker naine.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kõigepealt tänan Teid heade sõnade eest. Tsüklihäirete tekkimises on kindlasti suur roll psüühilisel üleelamisel. Emotsionaalne stress mõjutab organismi hormonaalset seisundit. Menstruatsiooni eelne määrimine on enamasti seotud ka munasarjade hormonaalse regulatsiooni häirega, kuid sellel võib ka olla muid põhjusi ja seda saab täpsustada läbivaatuse käigus. Kindlasti tuleks nüüd minna andma PAP analüüsi emakakaelalt , et selgitada, kas on rakulisi muutusi . Ultraheli uuringul tuleb täpsustada, kas on teisi veritsusi põhjustada võivaid muutusi (polüüp, müoomisõlm vm.).
Usun, et leiate siiski võimaluse naistearsti külastamiseks, kuna mure tervise pärast suurendab veelgi stressi.
Menstruatsioonieelse depressiooni põhjuseks on tsüklilised hormonaalsed muutused ja selle puhul soovitan kasutada taimset preparaati Agnugaston, mida saab ilma retseptita. Kuna olete kergesti ärrituv, siis on kindlasti abi ka preparaadist Xanax, mis vähendab ärevust ja stressi(retsepti alusel).
Tänan küsimuse eest.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

menstruatsioon

Kason võimalik menstruatsiooni mõned päevad edasi lükata või vähendada vereeritust menstruatsioon ajal?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Menstruatsiooni on võimalik edasi lükata pillidega või gestageene sisaldavate tablettidega. Selgituste ja retsepti jaoks peaksite naistearsti poole pöörduma vähemalt 2 nädalat enne oodatavat ...

Loe edasi

emakakaela haavand

tere,
mure selline.mul kõrvetati hiljuti haavandit.nüüd on nädal läinud menstruatsioon üle. kas see on normaalne või peaksin minema uuesti vastuvõtule.rase ma olla küll ei tohiks.
ette tänades ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Peale emakakaela haavandi koaguleerimist on võimalik tsüklihäire tekkimine, s.t. menstruatsioon võib hilineda.
dr. Seemen

Loe edasi

Menstruatsioon

Lgp. Dr. Seemen,

Kuidas on võimalik edasi lükata menstruatsiooni (lõunamaa puhkuse tõttu)?

Rasestumisvastaseid tablette ei kasuta.

Ette tänades,

A

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioonide edasi lükkamiseks on 2 võimalust. On võimalik hakata võtma pille reisile eelneva menstruatsiooni 1. päevast või siis lükate saabuv menstruatsioon edasi teist tüüpi hormoontablettidega. ...

Loe edasi

mure

Tere!olen 14 paari kuu pärast 15 ja mul pole veel päevad alanud...mida teha?vahete vahel esineb voolus ja on allpool valud....
ette tänades...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Esimene menstruatsioon algab kõige sagedamini 12-15 aasta vanuses. Valgevoolus ja pingetunne alakõhus viitavad sellele, et peatselt algab esimene menstruatsioon.
dr. Seemen

Loe edasi

menstruatsioon

Tere!
Mul esineb tükilisi menstruatsioon. See tähendab, et verega koos tuleb ka selliseid ``tükke``. Kas see on normaalne?
Tänan
Maime (16)

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Maime!
Koos menstruaalverega eritub ka emaka limaskesta tükikesi ja lima, see on normaalne.
Naistearst G.Litter

Loe edasi

menstruatsioon

Tere!

Kasutasin antibeebipille 3 aastat. Peale seda oli menstruatsioon paar kuud normaalne, siis tekkisid suuremad vahed (2-3 kuu kõikumised, kuigi pruunikas-punast eritist tuli küll nii 1-2 ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui menstruatsioon lähimate kuude jooksul ise ei reguleeru, võiks tsükli regulatsiooniks kasutada progestiine 10 päeva enne oodatavat menstruatsiooni ( 3 kuud) või hakata kasutama pille.
dr. ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tarvitasin pille Logest umbes aasta. Nüüd otsustasin pillide võtmise lõpetada pärast viimast menstruatsiooni. Millal peaks nüüd päevad algama, kas samal ajal kui tavaliselt või veidi hiljem?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Menstruatsioon algab tavaliselt 28-30 päeva pärast ( viimase menstruatsiooni I päevast lugedes).
dr. Seemen

Loe edasi

menstruatsioon ja seks

Kas pahade päevade ajal võib seksida?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kui veri vahekorra ajal teid ei häiri, on kõik OK.
dr. Seemen

Loe edasi

Postinor

Võtsin Postinori ja menstruatsioon algas kaks nädalat varem (eelnevate Postinori kasutamiste ajal normaalsel ajal). Kas võis olla tegemist lihtsalt verejooksuga (5 päeva) või oli see tõesti mentruatsioon ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
3-5(7) päeva peale Postinori võtmist tekib sageli veritsus, mis ei ole menstruatsioon, vaid emaka limaskesta reaktsioon sellele hormoontabletile.
Menstruatsioon tuleb oodatud ajal või ...

Loe edasi

Sünnitusjärgne menstruatsioon

Tere!Kuivõrd ma peaksin muret tundma selle üle, et minu esimene sünnitusjärgne menses oli sisuliselt "klompjas"-tükiline (10 kuud tagasi sünnitasin). Millele see võib viidata?

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Ärge muretsege,see klompjas-tükiline menstruatsioon on kaunis tüüpiline sünnitusjärjsele esimesele menstruatsioonile.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi