Ainevahetushäired 08.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sõin kümmekond aastat "antibeebipille". Nüüd olen 55aastane, kuigi enam 5 aastat pille ei tarvita, kannatan ainevahetusväirete all. Juuksed tulevad peast, samuti häbemelt, olen rasvunud, näol vohab karvakasv. Olen käinud mitme arsti juures, abi pole saanud, ainukese vahendina soovitatakse nälgimist. See pole ju väljapääs! Mida teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Arvan,et Teie kaebused ei ole tingitud antibeebipillide kasuramisest.Tõenäoliselt on põhjuseks üleminekuperioodiga kaasnevate ainevahetushäiretega,mistõttu vajaksite põhjalikumat kontrolli ja hormoonide määramist vereseerumis.Kui Teil on võimalik,palun registreerige minu vastuvõtule ja katsume üheskoos probleemile lahenduse leida.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

klotrimasool

Tere,
Mulle määrati arsti poolt klotrimasool. Tean, et see on seenhaigus, kuid unustasin küsida ja pole kuulnud ka sellest, et millest see tekib? Kas olen liiga ebahügieeniline?

Mul ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Seenhaigus on väga levinud haigus.75% naistest on elu jooksul vähemalt üks haigestumise episood.Seenhaigust soodustab ravi hormoonpreparaatidega,antibiootikumide kasutamine,ainevahetushäired,allergia,teatud ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi