Ainevahetushäired 08.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sõin kümmekond aastat "antibeebipille". Nüüd olen 55aastane, kuigi enam 5 aastat pille ei tarvita, kannatan ainevahetusväirete all. Juuksed tulevad peast, samuti häbemelt, olen rasvunud, näol vohab karvakasv. Olen käinud mitme arsti juures, abi pole saanud, ainukese vahendina soovitatakse nälgimist. See pole ju väljapääs! Mida teha?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Arvan,et Teie kaebused ei ole tingitud antibeebipillide kasuramisest.Tõenäoliselt on põhjuseks üleminekuperioodiga kaasnevate ainevahetushäiretega,mistõttu vajaksite põhjalikumat kontrolli ja hormoonide määramist vereseerumis.Kui Teil on võimalik,palun registreerige minu vastuvõtule ja katsume üheskoos probleemile lahenduse leida.