Vahekord päevade ajal 19.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Rasestumisvastaste tablettide leht on lõppenud ning uue lehe alguseni peaaegu nädal aega. Kuna sooviks on 100% kindlus raseduse ärahoidmiseks, siis kasutame lisaks tabletidele alati ka kondoomi. Tean, et kondoom ei ole nii kindel kaitsevahend kui tabletid.
Küsiksin, kas perioodil, mil üks leht on lõppenud ning uue lehe alguseni on veel mitmeid päevi jäänud (seega tablette sellel perioodil ei tarvita), kestab eelmise lehe tablettide rasestumisvastane kaitse sama efektiiivselt uue lehe tarvitamise hetkeni?
Kondoomi kasutamine ei paku 100% kindlust ning juhul kui lehtede vahelisel ajal tablettided rasestumisvastast kaitset ei ole, ei saa ju täiesti kindel olla selles, et rasedaks ei jää.
Oleksin väga tänulik Teie nõuande eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Teie teete nüüd küll igas mõttes kahekordset kaitset:reeglina on ikka tablettidel 100% rasestumisvastane kaitse.Kui olete oksendanud või on kõhulahtisus,siis võiks kindluse mõttes küll lisaks kondoomi kasutada.See nädal,mis jääb vana ja uue originaali vahele,omab kindlat rasestumisvastast kaitset ja kondoomi tarvitamist ei vaja.Edu soovides,Maie Väli