Vähene ja pruun vereeritus 16.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 33.a ja on soov rasestuda. Eelmise aasta okt katkes rasedus , peale seda olen tarvitanud Harmoneti. Mure järgmine, päevade ajal on vereritust vaid paar päeva ja veri valdavalt pruun. (vere hulk vähenes juba peale esimest sünnitust) Kas sesoses rasestumissooviga on põhjust muretseda? Peale katkemist oli probleemiks põletik, kuid see sai välja ravitud ja anlüüsid olid aasta alguses korras.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kasutades rasestumisvastaseid pille on tavaline, et vereeritus menstruatsiooni ajal on vähene. Kui Teil on vereeritus vähene ja määriv ka ajal, mil Te pille ei kasuta, soovitaksin ultraheliga mõõta oletataval ovulatsiooni ajal emaka limaskesta paksust. Kui emaka limaskest on õhuke, on lootemuna pesastumiseks halvemad tingimused . Sellistel juhtudel võib kasutada ravimeid, mis soodustavad limaskesta kasvamist ja lootemuna pesastumist.
Edu Teile soovides Aire Sekavin