hormoonid-lastetus-menopaus 15.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32 a naine, kellel ebaõnnestunud IVF seljataga (ei tekkinud piisavalt munarakke). Hiljem antud hormoonanalüüside vastus näitas , et FSH näit on 13,7. Sain vastuse telefoni teel ja üldjoontes oma probleemist aru, aga mõned küsimused tekkisid ikkagi. Kas sellise näidu põhjal on võimalik ette näha, millal mul menopaus peaks algama, kas u 10 a pärast või varemgi ja kas ma sain õigesti aru, et juba praegu tõenäoliselt jäävad mul ovulatsioonid järjest harvemaks? Ka TSH oli veidi üle normi e 4,31, aga endokrinoloogi juurde pääsen alles mõne aja pärast ja olen teadmatuses ka sellest, kas mul on ka kilpnäärmega probleem. Olen päris mures, kuna IVF oli näidustatud mehe pärast ja lootus rasestuda niigi väike. Tänan ette vastuse eest.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Saan Teie murest aru,aga nii lootusetu see lugu küll ei ole.Kuna saite IVF ajal piisavalt munasarjadele stimulatsiooni,siis on üsna loogiline,et praeguseks ei ole hormoonide basaalnivoo veel taastunud. Ka sõltub FSH näit ,mitmendal m.tsükli päeval on hormoon võetud Kõige soovitavam on kontrollida seda hormooni m.tsükli 5.päeval.Et probleem kiiremini laheneks ja kilpnääre saaks kontrollitud,võite kasutada erakliiniku endokrinoloogi abi.PÄRIS KINDLASTI EI OLE TEIL ALGAVAT KLIIMAKSIT!Usku ja edu soovides,Maie Väli