Postinor ja täiesti segi tsükkel 09.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 27 aastane, postinori elu jooksul üldse võtnud 3 korral. Tuli jälle olukord kus leidsin et see on hetkel kõige parem variant. 4 päeva pärast hakkas kergelt määrima ja sealt edasi ühtlane kerge verejooks.Peale 2 nädalat tuli 4 päeva natuke rohkem(õige menstruatsiooni aeg) ja sealt edasi kahanes jälle vähese peale. Praeguseks kestnud veidi üle 3 nädala.Enesetunne on hea ja valusid pole. Ma olen teadlik et see lööb tsükli segi aga kas see et verd nii kaua järjest tuleb on normaalne? Ja misajal peab pöörduma arsti poole kui see ei lõpe?
Kuna minu günekoloogi ajad on kõik kinni siis helistasin ja küsisin ja ta vastas et see on tavapärane. Nüüd sooviks teie arvamust.
Aitäh.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Postinori kasutamine võib põhjustada tsüklihäireid. Enamusel naistest laheneb määrimine ära aga uue menstruatsiooni saabumisega. Et Teil on olnud määrimine juba üle 3 nädala, võiksite siiski pöörduda naistearsti poole. Vahel võivad tekkida ka väikesed (funktsionaalsed) tsüstikesed, mille raviks on hea kasutada rasestumisvastaseid tablette. Kaitseta vahekorras olles (kui Teil oli võõras partner), on võimalik ka infektsiooni lisandumine.
Pöörduge valvekabineti naistearsti poole, peale läbivaatlust saab ta Taile määrata õigeima ravi.
Edu Teile soovides Aire Sekavin