clamydia trach ja ureaplasma par.? 05.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

täna tulin arsti juurest ja sain sellised diagnoosi vastused(tegime genealoogilised uuringud). olen läbi ja lõhki kurb.
kõik algas aasta tagasi(mai 2003), kui tundsin, et peale söömist tekkisid gaasid ja ka valud alakõhus (kõht paisus kiiresti ja vahest väga suureks u 5 kuuse raseda suuruseni, ei olenenud toidu hulgast ega sellest, mida sõin), alati vasakus veerandis(enda poolt vaadates nabast vasakul ja alla).
mõtlesin kõigele, millest see võis olla-muutsin dieeti, jätsin suitsetamise maha, alkoliga pole kunagi liialdanud. ei midagi. suvest alates läks asi hullemaks. lõpuks märtsis 2004(olen pidevalt reisil)võtsin ette perearsti külastuse, kes määras valed rohud(ranisan), selle järgi gastroenteroloogi(katsus kõhtu ja määras, et valu asukoht peaks tabama soolestikku kuid kuidagi on see kõrvale kaldunud), kes määras jälle tabletid(mezym forte ja no-spa) kuid ei aidanud midagi, tema juurest saadeti naistearsti juurde. selleks ajaks olin juba igapäevastes peavaludes(arvan ise, et tohutust hulgast tablettidest) ja parem oli mitte süüa, sest nii ei tekkinud ka paistetust ja valu. munasarjad korras, rasedus neg, aga arvas sooltepõletikku(kuna nägime suurt gaasihulka kaameraga). kirjutati metronidazoli.
Igaks juhuks tellisin tasulised genealoogilised testid(teised olid korras). kas on mingit lootust, et see kõik läheb mööda vöi peaksin siiski läbi käima ka mustamäel sooleuuringutel(gastroent. soovitus), et sellest jamast lahti saada?
niisiis, kas klamüüdial vöivad olla sellised sümptomid ka, millest eestpool juttu? või lähen jälle peale clotrimazoli ja doxycyclini vötmist tagasi sama targalt?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus, mis võib põhjustada erinevaid kaebusi: sagenenud valulik urineerimine, aeg-ajalt tuim alakõhuvalu, valulik suguühe jm., kuid on sageli ka ilma ühegi kaebuseta. Klamüüdia , samuti nagu ureaplasma, ei põhjusta söömisjärgseid vaevusi. Kõhupuhitus e. meteorism võib olla tingitud erinevatest põhjustest nagu emotsionaalne stress, valed toitumisharjumused, süsihappegaasi sisaldavate jookide liigne tarvitamine, soole ärritussündroom jm. Ka antibiootikumravi võib põhjustada meteorismi.
Vajate kindlasti lisauuringuid gastroenteroloogi juures.