Kandidoos 03.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere !

Mul oli aasta tagasi vaginaalne kandidoos. Sain raviks 1 Diflucan 150mg. Kõik oli korras. Nüüd hakkasid seened jälle "õitsema". Läksin hommikul kohe Pelgulinna Naiste Kliinikusse, kuid seal on mingid uued tuuled puhuma hakanud: ei ole hommikul valvearsti vastuvõttu ( ja niikui nii tema retsepti ei kirjutavat), retsepti saab registratuurist kui maksad 50 krooni ( ja ei tea kes ravimid välja pakub, mina või ?). Oma arstile saab numbri alles septembri lõpupoole. Sellest tegin järelduse, et patsiendid peavad nüüd ennast ise ravima. Pöördungi suures hädas Teie poole.

Kuna mul ravi kuskilt loota pole, jään ootama kuni algab menstruatsioon. Mäletan, et arst ütles mulle, et kui algavad päevad, kandidoosi sümptomid kaovad. Küsin, kas need kaovad lõplikult või tulevad need peale menstruatsiooni või ovulatsiooni jälle tagasi ? Kas apteegis ainukesed vabamüügis olevad teepuuõli tupekapslid parandavad kandidoosi või on need lihtsalt profülaktikaks (apteegis jäädi vastus võlgu) ?

Teine probleem on ka kui juba kirjutan. Olen 38-a. , sünnitanud ei ole. Nüüd olen leidnud oma "Õnne" ja sain kevadel beebi-palaviku, kuid rasestunud ei ole. Juba paar viimast aastat on mul menstruatsioonid väga verevaesed, kuigi enne olid 5-7 päeva ja vägagi rikkalikud. Juulis ei tulnud peaaegu ülse enam verd, ainult määris 2-3 päeva. Kas mul on tõesti alganud kliimaks ?!? Kas on võimalik seda kuidagi mingite hormoon-preparaatidega edasi lükata või tähendab see seda, et kui juba käimas, siis midagi endiseks (s.t viljakaks) ei saa ?

Teid ette tänades L.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Alustan viimasest küsimusest.Kuna Teie juulikuu menstruatsioon oli väga vähese verega,võib olla et olete juba rase.Sellest ka kandidoosi ägenemine.Apteegist võiks käsimüügist küsida FEMIGEELI.Kasutamisjuhend on pakendis.Kui soovite aga oma hormoonide kohta teavet ja rasestumisega ise toime ei tule,võite pöörduda minu vastuvõtule.