polüpoosne endomeetrium 21.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,

olen korra samal teemal Teilt juba abi otsinud, aga kuna analüüsid olid pooleli, ei saanud ka täielikku informatsiooni anda...
Olen tõeliselt mures. Jaanuari alguses tekkisid probleemid - rohke voolus, väike palavik (pidev, 37,0-37,2) ja valud alakõhus ning munasarjades. Käisin arsti juures, arst määras antibiootikumid ja tupetabletid põletiku raviks. Kui midagi paremaks ei muutunud, saatis ta mind proovi abrasioonile. Selle käigus leiti ülirohke polüpoosne limaskesta paksenemine. Onkoloogia vastus oli, et pahaloomuline see ei ole. Peale seda käisin uuesti arsti juures, kes arvas, et mingit ravi ma ei vaja. Vaatamata sellele, et probleemid olid alles. Ja arst, kes viis läbi prooviabrasiooni, arvas, et ravi on kindlasti vajalik.
Niipalju veel, et menstruatsioonid on vererohked ja veri on kohati klompis. Kusjuures tundub, et kõige parem on tervis menstruatsiooni viimastel päevadel ning peale nende lõppemist muutub kõik kohe jälle ruttu hullemaks.
Ka on tohutu jõuetus, depressioon.
Siin ma siis oma küsimusega olen, olen 39a, 2 sünnitust. Kuidads Teie arvate, on mul siiki midagi güekoloogilist ja kas on minu jaoks ka mingi ravi olemas, et tervis jälle tagasi tuleks?

Teie vastusele lootma jäädes ja ilusat kevadet soovides,
Meeli

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Emaka limaskesta hüperplaasia ja polüpoos on tavaliselt õstrogeensete hormoonide üleproduktsiooni tulemus.Soovitan Teil Konsulteerida oma günekoloogiga hormoonide määramise suhtes,soovitav m.tsükli 5-7 päeval( FSH.östradiool) ja m.tsükli 18-21 päeval (progesteroon ja õstradiool).Küllap siis leidub ka lahendus.Edu soovides,Maie Väli