muna 17.07.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Olen 24a. Kui olin 17 läksin arsti juurde kuna menstruatsioon oli täiesti ebakorrapärane. Avastati munasarjatsüst ja soovitati hormoontablette võtta. Võtsin Rigevidoni. Peale seda käisin regulaarselt kontrollis, kord oli tsüst, kord polnud, aga arst ütles, et pole muretsemiseks põhjust.

Siis aga tekkis mul välistele suguelunditele suur muna, nägi välja nagu Bartholini tsüst. Ja iga kord peale vahekorras olemist, eriti kui see oli pikem ja rohkem hõõrdumist tuli see suur ja valus muna. Oli võimatu kõndida ja istuda. Samal ajal ikka sõin Rigevidoni edasi. Kahjuks ei osanud ka ükski arst täpselt öelda, mis muna see on, kuigi käisin mitme erineva arsti vastuvõtul.

Mingi aeg kadus see mure nagu ära. Ja ega ma ei julgegi enam naljalt vahekorda astuda, kuna kardan, et jälle tuleb see suur muna.

Aga nüüd kuskil kaks kuud tagasi hakkas jälle nagu mingi muna tekkima ja ta kogu aeg suureneb. Seekord on ta tupesissekäigu juures ühel pool. Kardan, et ta suureneb ja suureneb ja siis lõpuks tekib jälle see suur suur valus muna.

Ma ei tea, kuhu pöörduda või mida teha. Arstid ei oska täpselt öelda. Tahaks ükskord olla terve ja elada normaalset noore inimese elu. Ette tänades.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Pöörduge uuesti naistearsti poole. Kui see on Barthollini näärme tsüst, mis aegajalt läheb põletikku, tuleb ta operatiivselt eemaldada. Ilma leidu nägemata ,on raske soovitusi anda. Suure tõenäosusega ei ole seost ''muna'' ja Rigevidoni tarvitamise vahel.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Suur muna

Tere,

Mul on selline mure, et mul on tekkinud naha alla muna, mitte päris mokkadel vaid üleval pool, nö karvapiirkonnas. See on ka varem olnud, aga siis oli väiksem muna ja kadus iseenesest, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere!
Genitaalide piirkonnas tekkivaid nahaaluseid moodustisi ja nende põhjusi on erinevaid ja ilma nägemata pole võimalik öelda, millega on tegemist. Võimalik, et tegemist on raseerimisjärgse follikuliidi ...

Loe edasi

Imelik muna suguelundite juures

Tere.
Selline mure, et avastasin paar päeva tagasi suguelundi juurest nahaaluse muna...millega võib tegu olla ja kui hull asi on? Olen väga mures...esmaspäeval panen endale naistearsti juurde aja, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
nahaalune "muna" on tõenäoliselt healoomuline Bartholini näärme tsüst. Tsüst tekib Bartholini näärme juha sulgumisest ja siis on tunda suure häbememoka alumises osas valutut ümarat moodustist. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi