Naistearsti külastus 25.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Sooviksin teada, kas enne naistearsti külastust (10-12h enne külastust) võib olla vahekorras, nii et sperma satub tuppe? Kas see segaks läbivaatust ja mõjutaks analüüside tulemusi? Ja kui pikalt enne naistearsti juurde minekut ei tohiks tuppe pesta, nii et see analüüside tulemusi mõjutaks?
Ette tänades, Pille

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere Pille.
Tupe pesemine ei ole üldse vajalik. Välissuguelundeid võib pesta enne vastuvõtule tulekut veega( ilma seebita, intiimgeelita jne) kuid vältima peaks vee sattumist tuppe. See võib segada tupes oleva floora ja kui peaks olema vajalik tupe või emakakaela mikrobioloogiline analüüs võib vastus tulla vale. PAP analüüsi andmiseks ei soovitata olla vahekorras min. 12 tundi, et saada maksimaalselt objektiivne tulemus. Vaginaalset läbivaatlust (palpatsiooni ) ei sega vahekorras olemine.
Tervitades Aire Sekavin