postinor ja pillid. 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.selline mure, et esimene päev, kui pidin alustama uue harmoneti pakiga, unustasin võtta ja olin sel õhtul ja ka järgmisel hommikul vahekoras.siis võtsin postinori.nüüd, 11.-l tsükli päeval, hakkas veritsus, mis on vist põhjustatud postinorist.aga kuna ma nüüd jälle hakkan pille võtma?kas see on kahjulik ka tervisele, kui ühe kuu vahelt võtmata jätan tablette?ootan juba pikemat aega siin ühe teise arsti vastust, aga miski pärast pole sellele vastatud.(mul selle veristusega kaasneb samasugune kõhuvalu, nagu päevade ajal, aga need pole ju päevad???)ja kas uut pakki pean alustama mensese esimesel päeval?

ootan teie vastust

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Kui unustate võtta pilli, siis tuleb koheselt võtta, kui meenub ja jätkata skeemi 21+7 järgi.
2. Reeglina annab Postinor veritsust. Tundub, et võtsite asjatu hirmu tõttu, võinuks jätkata pillidega.
3. Uut tabletilehte alustage menstruatsiooni 1. päeval.
4. Kui kõhuvalu kaebus püsib, pöörduge plaanilises korras naistearstile.
5. Tervisele on kahjulik asjatu mure ja teadmatus.