palju verd menstruatsiooniga 23.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Sünnitasin 13 kuud tagasi 35aastasena 2.lapse (vahe esimesega 13 a). Menstruatsioon taastus u 5 kuud tagasi. Vahe korrapärane. Aga muret teeb vere rohkus. Esimesed korrad arvasin, et pärast pikka vahet palju verd, aga ikka ei muutu normaalsemaks. Tegelikult oli ka varem suhteliselt vererohke, aga tampoonide abil nagu probleemi ei olnud. Praegu ei aita ka tampoonid. Tuleb ka suuri klimpe ja paar päeva on nii, et parem mitte vetsust väljudagi. Õnneks olen veel lapsega kodus. Tööl küll nii ei saaks hakkama.
Kas on mingit leevendust probleemile?
Tänan, kui leiate aega vastata

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Peaksite minema oma günekoloogi vastuvõtule ja tõenäoliselt oleks vajalik ultraheliuuring kontrollimaks emaka limaskesta paksust ning võimalikke muutusi emakas (müoomisõlmed või adenomüootilised muutused).Arvan,et Teile sobiks emakasisene spiraal Mirena.Edu soovides,Maie Väli