tere 23.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tahtsin küsida kas Logesti ja Cesradyston`i (toimeaine: naistepunaürdi kuivekstrakt) võib koos tarvitada, kuigi Cesradystoni infolehel on kirjas, et ta vähendab suukaudsete rasestumisvastaste preparaatide intensiivsust? Kuigi tahaks mõlemat kasutada ja olekski vaja neid mõlemat kasutada. Mida teha? Kui suur on tõenäosus rasestuda, kui ma võtangi neid koos.
Teine küsimus on ka: nimelt, kas Logestit võib ka siis tarvitama hakata, kui päevi pole hakanud? Ja kui ma logestit tarvitan, kui päevi pole, kas ta võib ise kuidagi neid päevi "tekitada" ?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1.Olen kindel, et Te ei suuda nii suurtes kogustes tarvitada naistepunaürti, et väheneks hormoonpreparaatide toime. Iseasi, kas on õige tekitada (hormonaalseid) probleeme ja samas neid ravida.
2. Ei, menstruatsiooni puudumine tuleb tõestada ja püüda selgitada põhjus.
Vahel menstruatsioonid taastuvad spontaalselt elustiili muutmisga, sagedamini on vajalik ravi.