tsükkel 22.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere, olen 16-aastane neiu.mul hakkasid päevad aasta tagasi. siiamaani on olnud enam-vähem korrapärane(veel vist ei peagi täpne tsükkel olema)menstruatsioon kestab 7 päeva, kuid pärast on umbes 2 päeva imelik voolus. millest on see tingitud?
Ja päevade ajal on tupes imelik valu. kui mens lõpeb on kõik korras.
Soovin nõu, kui seda üldse vaja on.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Soovitan pöörduda naistearsti poole. Menstruatsiooni ajal ei ole tavapäraselt tupes valusid. Võib olla aga vähene emaka valulikkus (alakõhu valu) emaka kontraktiilsuse tõusust. Rohke vooluse olemasolu vajab täpsustamist. Teil on suhteliselt pikk menstruatsiooni aegne veritsus. Võimalusel minge ennast arsti juurde näitama just siis kui Teil esineb 'imelik voolus' .
Tervitades Aire Sekavin