antibiootikumidest tingitud seenhaigus? 20.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen värskelt lõpetanud antibiootikumide kuuri. Tarbisin selle aegselt ka biokeefirit ja üldse palju vedelikku, kuid tundub, et siiski sai minu bakterite tasakaal( vähemasti tupes) häiritud. Esineb sügelus, kipitus ja punetus.
Olen korra päevas mõned päevad kaaliumpermanganaadi lahusega tuppe loputada püüdnud,kuid olukord ei paista paranevat.
Kas peaksin arsti või apteekri poole pöörduma või saaksin veel ise midagi olukorra parandamiseks ära teha?

Ette tänades, Kati.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Perearst võiks Teile väljastada 1% clotrimasoolkreemi retsepti,millega määrida välissuguelundeid ja viige seda ka tuppe.Parema tulemuse saamiseks soovitan ka sisse võtta 1 kapsel 150 mg Diflucani.Edu soovides,Maie Väli