menopaus? 18.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
palun Teie selgitust menstruatsioonide lakkamisele-kas see toimub
järsku või kuidagi järkjärguliselt ja millises vanuses seda oodata.Olen 49-aastane naine,tsükkel on väga korrapärane ja ka muid kaebusi ei ole. Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Menstruatsioonide lakkamine on patsientidel väga individuaalne,ei oska prognoosida,kuidas see Teil saab olema.Kui tsükkel on väga korrapärane,siis läheb Teil ilmselt veel 3-4 aastat aega.Naistel,kes on varem kasutanud rasestumisvastaseid pille,saabub menopaus reeglina hiljem.Edu soovides,Maie Väli