ments.tsükli häire 18.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

2002 a.aprillis sündis mul laps, sellest ajast alates olen tarvitanud micro 30. Peale rinnaga toitmist oli tsükkel korrapärane. Põen reumatoidartriiti ja võtan ka Medrol tablette. Nüüd viimasel kuul oli määrimine 19 päeva tagant. Kas on karta, et kuskil naiste organites on mõni põletik? Või võib seda põhjustada ka hormoontablettide võtmine? Kuni eelmise kuuni oli tsükkel korras.

Ette tänades
Viktoria

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Suure tõenäosusega on tekkinud ebakorrapärase veritsuse põhjuseks minipillid Micro 30. Võrreldes kombineeritud pillidega on nendega tõepoolest sagedamini ebaregulaarseid vereeritusi. Võiks edaspidi mõelda spiraali kui võimaliku efektiivse rasestumisvastase vahendi peale. Pidage nõu oma arstiga.