rinnas valulik tükk 18.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Tunnen muret, sest vasakus kaenlalähedal rinna ülaosas tunnen juba üle kuu aja valu. Perearst saatis mammoloogi juurde. Seal on aga üle kuu aja järjekord. Psühholoogiliselt on see aeg väga raske. Sellel aja kui mammoloogile aja sain on tsükli viimased päevad, siis ei saa uuringut ju teha.
Kas tõesti läheb Eesti vabariigis aega 2kuud kui vähidiagnostikat saab teostada. Olen 33 aastane. Kas on mingi muu võimalus ennast kontrollida lasta, Tartus?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Nii perearst kui naistearst saavad anda Teile mammograafilisele uuringule saatekirja ilma mammoloogi konsultatsioonita. Et tavapäraselt on riiklikus süsteemis ka naistearstile pikad järjekorrad, paluge endale perearstilt saatekiri otse uuringule. Valulikkus ei ole tavaliselt vähihaiguse esmaseks tunnuseks.
Tervitades Aire Sekavin