ei teagi kohe... 17.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on mure. Ei teagi kohe konkreetselt, milline. Saan aru, et segadusse ajav. Kuid mina ise olen veel kõige rohkem segaduses.
Ma ei saa aru, mis minuga toimub.
Hakkasin võtma rasestumisvastaseid tablette. Nimeks "Harmonet". Täna algab teise karbi teine nädal. Nii, et alles algaja. Minu mure ei ole konkreetselt nende pillidega seotud, kui need võivad olla mõjutajad. Tausta teadmisel igatahes.
Nüüd see nädalavahetus olin oma kallimaga vahekorras ilma kondoomita ja nii mitu korda. Ilmnes valu. Nagu oleks hõõrdumisel midagi katki läinud või midagi sarnast. Ja seda just pärast suguakti ja tükk aega veel pärast seda. Mitte seda, et suguelu oleks liiga jõuline või agresiivne. (Noormees arvestab minuga ja sellega, mis talle ütlen - et valus või nii.) Pühapäeval olime viimati vahekorras.
Ja nüüd sellest ajast saadik toimub minuga midagi väga kahtlast. Kliitor on valulik, sügelus. Pigem mingi sügeluse ja valu vaheline asi kohati. Väga häiriv, segab keskendumist. Kas on võimalik, et mul on allergia spermale? Või lihtsalt mu keha reageerib selle nii, sest pole varem kokku puutunud sellise ainega, spermaga siis? Või peaksin ma kahtlustama ja kartma seenhaigust?
(Arsti juures pole käinud ja ausalt öelda ei julge kaa.)
Ma olen väga mures.

Äärmiselt tänulik olen , kui leiate aega vastata.
Kõike paremat, Kadri Tallinnast (19)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Kadri,
kipitustunne ja kihelus tupes on ilmselt seotud muutustega tupe keskkonnas ja seal leiduva seenega. Vähem tõenäoline on reaktsioon spermale. Kuna pelgate arste (leian, et üldsegi ei peaks!), siis võite esialgu proovida probleemi leevendamiseks käsimüügis olevat Femigeeli.